Baseinų įrengimas šiuolaikiniuose SPA centruose ir visuomeniniuose treniruočių kompleksuose – daug atidos, patirties ir išmanymo reikalaujantis procesas. Suklydus renovacija gali pareikalauti daug daugiau lėšų

– juk baseinai dažniausiai būna išlieti iš betono ir integruoti bendrame komplekso interjere, jiems pataisyti ir eksploatuoti naudojama gan brangi apdaila. Renovuojant baseiną ilgam tenka uždaryti visą kompleksą. Bendrovė „Schomburg Baltic“ siūlo pasinaudoti jos ilgamete patirtimi taikant naujausias technologijas renovuojant ir įrengiant betoninius baseinus.

Sprendimai renovuojamiems baseinams

Kaip teigia „Schomburg Baltic“ įmonės vadovas Gytis Jonas Vitkus, sprendimų renovuojamiems baseinams tikrai yra. Galima remontuoti atsiradusius trūkius ar net keisti baseino geometrinius parametrus nustačius, kokio lygio buvo pažeidimai – kiek pažeista betono armatūra ir kiti konstrukcijos elementai. Tokie darbai, naudojant Vokietijos kompanijos „SCHOMBURG GmbH & Co KG“ gaminamus produktus, buvo atliekami „Belorus“ sanatorijos Druskininkuose baseino remonto metu, taip pat keičiant Sportininkų rengimo centro baseino Druskininkuose geometrinius parametrus, renovuojant „Girstučio“ baseiną Kaune.

Šiems darbams, baseino indui sutvarkyti, buvo naudojami serijos „ASOCRET“ remontiniai mišiniai, kurie skirti armatūrai padengti antikorozine danga, taip pat paviršiams formuoti ir lyginti. Atlikus paruošiamuosius darbus, toliau naudojama įprastinė sistema – viena iš cementinių, elastingų, dviejų komponentų hidroizoliacijų „AQUAFIN“, kartu su siūlių ir kampų sutvirtinimo juostomis „ASO-DICHTBAND“, S1 ar S2 elastingumo klasės plytelių klijai, epoksidiniai ar cementiniai plytelių siūlių glaistai ir siūlių polimeriniai hermetikai.

SCHOMBURG BALTIC, UAB

„Aušros“ verslo centro SPA baseino hidroizoliacijai ir sandarumui užtikrinti naudota patikima sistema

Pirmiau minėtą laiko patikrintą sistemą ir darbų nuoseklumą įmonės specialistai pritaikė ir įrengiant „Aušros“ verslo centro baseiną. Buvo panaudoti kompanijos „SCHOMBURG GmbH & Co KG“ baseino įrengimo sistemos produktai: baseino sienų lyginimas baseinų glaistu „SOLOCRET 15“; dviejų komponentų elastinga cementinė hidroizoliacija „AQUAFIN 2K/M-Plius“; kampinės juostos „ASO-Dichtband-2000“ ir „ASO-Dichtband-2000S“; S1 klasės plytelių klijai „LIGHTFLEX“; epoksidinis siūlių glaistas „ASODUR-DESIGN“; kampų poliuretaninis hermetikas „ESCOSIL“.

Įrengiant baseiną, svarbu parinkti tinkamas medžiagas

Baseino specifika yra tokia, kad baseinas – labai didelis indas, kuris gauna dideles apkrovas, jis „išsipučia“ jį pildant vandeniu, dėl ko galimi mikroįtrūkiai gelžbetoninėje konstrukcijoje. Įprastinės medžiagos, kurios buvo naudojamos iki šiol, trūkinėja kartu su baseino indu ir baseino vanduo, kurio sudėtyje yra gausu cheminių medžiagų, patenka po baseino apdaila, prasideda konstrukcijos korozijos procesas. Išleidžiant iš baseino vandenį, indas „susitraukia“ ir dažnu atveju, neteisingai parinkus statybines medžiagas, nukrenta apdailos plytelės.

Baseinų įrengimo ypatumai – ant grunto ir patalpoje

Didžioji dalis baseinų yra patalpoje, po jais galima vaikščioti ir apžiūrėti visus atsakingus sandūrų ir jungčių mazgus, vandens padavimo ir išleidimo vamzdžių praėjimo vietas, technologinės įrangos zonas. Tokiais atvejais hidroizoliacija daroma tik baseino indo vidinėje pusėje ir sandarinami visi praėjimai per sienas ir dugną. Baseinai, kurių sienos ir dugnas liečiasi su gruntu, hidroizoliacija turi būti įrengiama iš abiejų sienų ir grindų pusių. Šiuo atveju tinkama naudoti ir kristalinius priedus, kurie dedami į betoną jį liejant.

Ilgametė patirtis įrengiant baseinus Lietuvoje

Per daugybę metų bendrovė „Schomburg Baltic“ įrengė daug baseinų ir iki šiol problemų nėra pasitaikę. Daugiausia pastangų pareikalavę ir todėl įsimintiniausi bei įdomiausi, anot „Schomburg Baltic“ vadovo, buvo Druskininkų Sportininkų rengimo centro baseinas, kuriame, pasikeitus reikalavimams, reikėjo keisti visas vandens padavimo, nuleidimo sistemas ir baseino geometriją, t. y. baseiną reikėjo prailginti, taip pat Ugniagesių gelbėtojų rengimo centro Valčiūnų kaime baseinas, kurio gylis – net 10 metrų. Tai Lietuvoje giliausias baseinas, įrengtas su „SCHOMBURG“ sistemos medžiagomis. Taip pat ir olimpinis 50 m ilgio „Girstučio“ baseinas Kaune, kuris būna veikiamas didžiausių apkrovų. Statybos metu buvo neteisingai panaudotos medžiagos ir padaryta klaidų liejant baseino indą. Visa tai buvo sutvarkyta ir sudėta plytelių apdaila su visa anksčiau minėta hidroizoliavimo ir klijavimo sistema.

Remontuojant „Belorus“ sanatorijos baseiną Druskininkuose, reikėjo suformuoti daug naujų paviršių. Įmonė yra tiekusi medžiagas ir baseinams su mineraliniu ar jūros vandeniu. Pagal ES reikalavimus įmonė „Schomburg Baltic“ suteikia 5 m. garantiją medžiagoms. Ji prižiūri baseinų įrengimą ir teikia konsultacijas.

Straipsnis publ. sa.lt. Inovatyvios technologijos – baseinų ilgaamžiškumui užtikrinti.

Back to Top