Įsirenginėjant namą, kotedžą ar tiesiog atsinaujinant sodą norisi, kad visa aplinka būtų vientiso stiliaus, derėtų su bendru įvaizdžiu, būtų išbaigta ir patogi.

Puikus sprendimas – visus aplinkos įrengimo darbus atlikti kompleksiškai.Tuomet išlaikomas darbų eiliškumas, stiliaus vientisumas, užtikrinama kokybė ir rezultatas, sutaupoma brangaus laiko bei pinigų.

Kuomet aplinkos įrengimo darbai atliekami „iš vienų rankų, nuo –  iki“, išvengiama laiko gaišimo kelių atskirų specialistų paieškoms, perteklinio komunikavimo ir derybų bei papildomų išlaidų, o taip pat klaidų taisymo ir naujų sprendimų ateityje, siekiant papildyti ar pakeisti nepatinkantį rezultatą. Pasirinkus komandą, kuri turi patirtį tiek kraštovaizdžio kūrime, tiek grindinio klojime, galima sukurti ne tik estetišką, kokybišką, bet taip pat funkcionalią aplinką. Patarimais, kodėl tvarkant savo aplinką svarbus kompleksiškumas ir vientisas, nuoseklus darbų vykdymas, dalinasi „Sodo servisas“ kraštovaizdžio įrengimo ir priežiūros specialistas Tadas Staneika.

„Sodo servisas“ kraštovaizdžio įrengimo ir priežiūros specialistas Tadas Staneika

Aplinkos projektavimas – kodėl svarbu nenukrypti nuo projekto

Įsirengdamas aplinką klientas dažniausiai neturi arba turi tik miglotą viziją, ką norėtų matyti per savo langą kieme, todėl jam tenka samdyti specialistą, kuris parengtų sodo ar kiemo projektą. „Vėliau asmuo samdo įmones ar darbininkus, kurie dirbtų pagal tą projektą, – pasakoja T. Staneika, – Tačiau tai ne tik reikalauja papildomo laiko, bet gana dažnai būna atvejų, kai nukrypstama nuo sukurto plano ir rezultatas kliento netenkina“. Kad to išvengtumėte, geriausia samdyti įmonę, kuri kraštovaizdžio tvarkymo darbus atlieka nuo projekto sukūrimo iki galutinio rezultato, užtikrinant vientisą komunikaciją planavimo bei įrengimo laikotarpiu, su nuolatine paskirto specialisto priežiūra ir konsultacijomis.

Aplinkos projektavimas

Aplinkos kūrimo darbų nuoseklumas – kodėl darbai turi būti atliekami tinkamu metu

Aplinkos darbai yra atliekami tam tikru eiliškumu: paruošiamas bendrinis planas, tuomet sklypas niveliuojamas, suplanuojami nuolydžiai, įrengiamas drenažas, lietaus nutekėjimo sistemos, atsižvelgiant į objektų išsidėstymą įrengiamos lauko požeminės komunikacijos, tuomet sklypas lyginamas, paruošiamas grindinio klojimui, klojamas pasirinkto tipo grindinys (trinkelės, akmenys ar kt.). „Tik tuomet, kai grindinys išklotas, sėjama veja, įrengiami želdynai, lygiagrečiai kuriama mažoji architektūra, teritorija aptveriama tvora ar įrengiama gyvatvorė,“ – sako T. Staneika. Darbus atliekant kompleksiškai, klientams nebereikia stebėti darbų atlikimo eigos ir vieniems darbams pasibaigus ieškoti, kas galėtų atlikti tolimesnius.

Tik tuomet, kai grindinys išklotas, sėjama veja, įrengiami želdynai, lygiagrečiai kuriama mažoji architektūra, teritorija aptveriama tvora ar įrengiama gyvatvorė

Aplinkos įrengimas „iš vienų rankų, atliekant darbus nuo – iki“ – taip išvengsite darbų vilkinimo bei klaidų taisymo

Viena dažniausių problemų, su kuriomis susiduriama įsirengiant aplinką, tai nuolatinis darbų uždelsimas. „Kai klientai kiekvienam aplinkos įrengimo darbų etapui samdo vis kitus specialistus, darbų atlikimo laikas gali nepagrįstai prasitęsti, – patirtimi dalinasi T. Staneika, – Dažniausiai pasitaikanti situacija – žmonės, nesulaukę, kol bus įrengtas grindinys, samdo apželdinimo specialistus, nors rekomenduojama sėti veją ir sodinti augalus tik po grindinio įrengimo“. Neįrengus grindinio bus sudėtinga suformuoti nuolydžius, išgauti tolygų perėjimą tarp skirtingų paviršių ir išgauti kokybišką bei estetišką bendrą vaizdą. Nenuoseklus darbų atlikimas gali lemti klaidas, kurios reikalautų perdarymo, o tai gali kainuoti papildomas išlaidas.

rekomenduojama sėti veją ir sodinti augalus tik po grindinio įrengimo

Kompleksiškas požiūris į aplinką – nuo tarpusavyje derančio estetiško kraštovaizdžio iki kokybiško grindinio

Dažnai kraštovaizdžio dizaino įmonės specializuojasi tik žaliųjų zonų kūrime ir mažiau dėmesio skiria grindinio klojimui. Tokiu atveju, norint įsirengti ne tik pilnavertišką žaliąją kiemo dalį, bet ir pasirūpinti funkcionalia grindinio danga (pvz., kokybišku įvažiavimu į kiemą, patogia automobilio laikymo vieta ir pan.) užsakovui tenka ieškoti skirtingų specialistų šiems darbams atlikti. Tai vėl reikalauja papildomo laiko paieškoms ir projekto suderinimui, gali nukrypti darbų eiliškumas, atsirasti klaidų ir papildomų išlaidų. „Sodo servisas“ komanda specializuojasi tiek kraštovaizdžio kūrime, tiek įvairaus tipo grindinio klojime, – pasakoja T. Staneika, – Žinome, jog tinkamai pasirinkta ir kokybiškai įrengta grindinio danga gali būti ir funkcionalus sprendimas, ir estetiška bendro aplinkos įvaizdžio dalis“.

„Sodo servisas“ komanda atlieka visus aplinkos įrengimo darbus

„Sodo servisas“ komanda atlieka visus aplinkos įrengimo darbus nuo projekto sukūrimo, drenažo, požeminių komunikacijų įrengimo, sklypo išlyginimo ir paruošimo, trinkelių, akmens grindinio klojimo, vejos sėjimo, laistymo, apšvietimo sistemų, želdynų įrengimo iki sklypo aptvėrimo tvora. „Dirbdami kompleksiškai, taupome klientų laiką, padedame išvengti papildomų išlaidų. Visada atsižvelgiame į klientų norus, vizijas, tačiau taip pat padedame rasti optimalų sprendimą tiek kainos, tiek kokybės bei estetinio vaizdo atžvilgiu. Siekiame, kad aplinka būtų kokybiška, patogi ir atitiktų užsakovo poreikius. Kad būtų tokia, kuria būtų galima ne tik grožėtis, bet ir komfortiškai joje leisti laiką,“ – sako T. Staneika.

Laikas, praleistas gryname ore, atgaivina ne tik kūną, bet ir sielą

„Laikas, praleistas gryname ore, atgaivina ne tik kūną, bet ir sielą. Mes kuriame tokią aplinką, kurioje leisti laiką bus vienas malonumas.“ – „Sodo servisas“.

Back to Top