• Baseinuchemija.com

Ceolitas (klinoptilolitas) pakeitė įprastinį smėlį kaip baseinų filtravimo sudedamąją medžiagą Europoje, Amerikoje ir Australijoje. Jis kiekvieną dieną yra naudojamas vis dažniau ir plačiau visame pasaulyje.

Ceolitas absorbuoja beveik 95 % amoniakо, kuris patenka į vandenį per prakaitą, kūno riebalus ir šlapimą. Ceolitas neleidžia vandenyje esančiam laisvajam chlorui susijungti su amoniaku ir neleidžia chlorui tapti nefektyviam kovoje prieš mikrobus.

Ceolitas, padidindamas chloro naudojimo efektyvumą, sumažina naudojamo chloro kiekį. Tai savo ruožtu sumažina išlaidas chlorui.

Chloro naudojimas baseinuose ir chloraminų formavimasis

Blogi kvapai, odos sudirginimai, akių uždegimai ir paraudusios akys yra dažnai sutinkamos situacijos, su kuriomis susiduriama baseinuose ir kurios nėra sprendžiamos taip gerai, kaip turėtų būti sprendžiamos. Šių problemų priežastis yra chloraminas, kuris susiformuoja tuomet, kai susijungia laisvasis chloras su amoniaku, kurio šaltinis baseinuose yra prakaitas, kūno išskiriami riebalai ir šlapimas. Norint atkreipti dėmesį į šią problemą ir ją išspręsti, būtina padidinti vandenyje esančio laisvojo chloro kiekį ir sumažinti vandenyje esančio laisvojo amoniako kiekį.

Baseinų vandens problemos, kurias galima išspręsti naudojant ceolitą

Vandens kokybė Baseino vandens problemos
Randama dumblių ir samanų: Drumstas rudos/žalios spalvos vanduo.
Randama Fe arba Co jonų: Skaidrus rudos/žalios spalvos vanduo.
Randama Co jonų: Nudažo plaukus ir nagus žalia spalva.
Randama Mg jonų: Vanduo tampa juodos/tamsios spalvos.
Randama Fe arba Co jonų: Dėmės ant baseino dugno ir sienelių.
Didelis vandens kietumas: Pilkas/drumstas vanduo.
Aukšta ištirpusių kietųjų dalelių norma: Pilkas/drumstas vanduo.
Dideli chloramino kiekiai: Chloro kvapas ir akių dirginimas.

Ceolitui būdingi du skirtingi filtravimo metodai tuo pačiu metu, kuomet filtruojamas Jūsų baseino vanduo:

Cheminis filtravimas

Amoniako filtravimas iš vandens, pasitelkiant cheminius metodus. Tinkamiausias šio filtravimo ingredientas yra ceolitas, kuriam yra būdinga didelė jonų mainų geba. Amoniakas, sunkieji metalai ir kenksmingi junginiai yra absorbuojami ceolito pagalba per jonų mainus. Iš kitos pusės, smėlis yra inertinė medžiaga ir ji neturi galimybių absorbuoti jokių jonų, ištirpusių vandenyje.

Fizinis filtravimas

Ceolitas suteikia galimybes fiziniam kietųjų dalelių vandenyje filtravimui. Smėlio filtrai gali filtruoti daleles, kurios yra 30 – 40 mikronų dydžio ar didesnės, tuo tarpu ceolitas gali filtruoti 4 mikronų dydžio ir didesnes daleles. Be to, ceolitas leidžia sumažinti būtinų sistemos perplovimų skaičių.

Švarus, skaidrus ir higieniškas baseino vanduo

Naudojant ceolitą pirmą kartą: norėdami pašalinti ceolito dulkes perplaukite ir praskalaukite ceolitą keletą kartų, prieš naudodami jį pirmą kartą.

Norint atnaujinti: palaikykite ceolitą 6–12 valandų 10% druskingumo vandens tirpale (kiekvienam 10 l vandens ištirpinkite 1 kg NaCl). Po to pakartokite praplovimą ir perskalavimą tris kartus.

Jūros vandens baseinams: galima drąsiai naudoti ceolitą jūros vandens baseinuose, kurių druskos koncentracijos norma yra 0,6% arba mažesnė.

Norėdami užtikrinti efektyvią apsaugą, nepamirškite reguliariai prižiūrėti baseino!

Natūralus mineralas ceolitas – klinoptilolitas

Ceolitas yra natūralus mineralas, pasižymintis išskirtinėmis fizinėmis savybėmis, kurios susidarė dėl šio mineralo ypatingos kristalinės struktūros. Per milijonus metų vulkaninių pelenų sluoksniai buvo veikiami aukštos temperatūros ir slėgio ir tai sudarė sąlygas fiziniams ir cheminiams pokyčiams, kurie sukūrė įvairias ceolito grupes, taip pat ir klinoptilolitą.

  • Absorbuoja toksines medžiagas, tokias kaip sunkieji metalai ir amoniakas.
  • Filtruoja iki 4 mikronų dydžio daleles.
  • Suteikia plačią veikimo erdvę nitrifikatoriams.
  • Pagerina bendrą ekosistemų kokybę ir sanitariją.
  • Apsaugo nuo dumblių ir samanų formavimosi.
  • Vanduo tampa optiškai ir biologiškai švarus.
  • Pašalina dujas ir blogus kvapus.

Kas yra natūralus mineralas ceolitas?

Ceolitai – hidratuoti aliuminio silikatai, turintys kristalines struktūras ir galintys absorbuoti daugelį skirtingų tipų dujas, kvapus, drėgmę, naftos cheminius produktus, amoniaką, sunkiuosius metalus, žemo lygio radioaktyvius elementus ir daugybę kitų įvairių tirpalų.

Ypač porėta ceolito struktūra suteikia didelį paviršių ant kurio gali vykti cheminės reakcijos ir katijonų sąveikos mainai. Tuštumos ir kanalai, esantys ceolite, sudaro iki 50% jo tūrio, o tai leidžia ceolitui surinkti iki 4 mikronų dydžio sveikatai žalingas daleles.

Pagrindinis Ceolito (klinoptilolito) principas yra Jonų mainai. Ceolitas turi natūralų neigiamą krūvį, kuris jam suteikia aukštą katijonų mainų gebą (CEC). Jis absorbuoja amoniako jonus (NH4+) ir kitus katijonus ištirpusius vandenyse. Jis pašalina sunkius metalų katijonus (Pb, Cu, Cd, Zn, Co, Cr, Mn ir Fe; Pb, Cu beveik 97%), organinius teršalus ir nepageidautinus vandens kvapus.

Ceolitai yra tokie patys efektyvūs kaip ir kitos jonų mainų dervos, tačiau kur kas pigesni nei kitos priemonės. Savo aukštos katijonų mainų gebos, ekologiškos struktūros ir žemos kainos dėka, ceolitai (klinoptilolitai) yra plačiai naudojami baseinuose, tvenkiniuose, akvariumuose ir žuvininkystės ūkiuose.

Ceolitas yra 100% natūrali medžiaga. Jis yra netoksiškas ir saugus žmogui bei gamtai.

Įvairių frakcijų ceolitą galite įsigyti čia: https://www.baseinuchemija.com/smelio-filtru-uzpildas-ceolitas-zeolitas

Daugiau informacijos apie produktus: Tel. 8 639 33 900 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Baseinuchemija.com

Įmonės pavadinimas : Baseinuchemija.com

Back to Top