Masažas – sisteminis arba laisvas minkštų kūno dalių glostymas, trynimas, maigymas, vibracija ir kitoks rankomis arba prietaisais atliekamas fizinis veikimas, siekiant teigiamo poveikio organizmui arba jo dalims. Masažo poveikis organizmui yra sudėtingas fiziologinis procesas.
Masažo poveikis:
Masažo metu į kraujotaką įsijungia rezerviniai kapiliarai, todėl masažuojama vieta geriau aprūpinama krauju, gerėja audinių mityba.
Masažas limfos tekėjimą pagreitina iki 8 kartų, todėl gerėja medžiagų apykaita, iš organizmo greičiau pašalinami toksinai, audiniai geriau aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis. Pagerėjus limfos ir kraujo apytakai, gerėja visų organų ir liaukų veikla.
Masažas mažina patinimus ir pabrinkimus, taip pat stiprina imuninę sistemą.
Masažas gerina centrinės nervų sistemos būklę, reguliacinius mechanizmus, stimuliuoja periferinių regeracinių funkcijų atsistatymą.
Masažas raminamai veikia nervų sistemą taip mažindamas skausmus.
Masažo metu nuvalomos negyvos epidermio ląstelės.
Masažas mechaniškai nuvalo prakaito ir riebalinių liaukų angas ir pagerina jų veiklą, taip pat pagerina odos mikrocirkuliaciją ir regeneraciją, oda tampa elastingesnė, stangresnė.
Masažas lygina randus ir odos nelygumus, gerina sąnarinio skysčio cirkuliaciją, kremzlinio audinio mitybą, didina sąnario judrumą.
Masažas gerina raiščių ir sausgyslių elastingumą ir atsparumą, gerina raumeninių ląstelių elastingumą, jų susitraukinėjimo funkciją.
Masažas gerina bendrą fizinę būklę, pakelia nuotaiką, didina darbingumą.
Masažo rūšis žiūrėkite „MASAŽO NAMŲ“ kainoraštyje: masazonamai.lt