• Baseinuchemija.com

Pasirinkę ceolitą baseinų filtrų užpildymui vietoje kvarcinio smėlio tikrai nepralošite! Turėsite švarų, skaidrų baseino vandenį ir sutaupysite pinigų bei laiko – ceolito išeiga yra mažesnė nei kvarcinio smėlio, o jį keisti reikia rečiau !!! Jei kvarcinį smėlį rekomenduojama keisti kas 2 metus, ceolito keitimą rekomenduojama atlikti po 3 metų.

Kas yra ceolitas?

Ceolitas yra smėlinių filtrų užpildas (filtravimo medžiaga), absorbuojantis beveik 95 % amoniakо, kuris patenka į vandenį per prakaitą, kūno riebalus ir šlapimą. Be to ceolitas neleidžia vandenyje esančiam laisvajam chlorui susijungti su amoniaku ir neleidžia chlorui tapti neefektyviam kovoje prieš mikrobus. Ceolitas, padidindamas chloro naudojimo efektyvumą, sumažina naudojamo chloro kiekį.

Ceolitas yra natūralus mineralas, priklausantis silikatų grupės mineralams. Ceolitas yra vertinamas dėl savo unikalių savybių ir naudojamas įvairiose srityse. Pagrindinė jo savybė yra didelis vandens sugeriamumas, taip pat savybė išlikti stabiliam netgi esant aukštai temperatūrai.  Dėl savo savybių sugerti vandenį ir filtruoti nuosėdas, ceolitas yra efektyvus pasirinkimas valyti vandenį baseinuose. Jis gali sugerti vandenį ir filtruoti smėlį, dulkes, organinius likučius ir kitas nešvaras iš baseino vandens. Kai vanduo praeina per ceolitą, jis pašalinamas iš vandens, o švarus vanduo grįžta į baseiną.

Smėlinių filtrų užpildas ceolitas „Zeolite ZeoAqua“: 1 mineralas – 3 skirtingi filtravimo būdai

  • Ceolitas absorbuoja toksišką amoniaką ir sunkiuosius metalus.
  • Ceolitas absorbuoja žalingus junginius, kurie formuojasi vandenyje.
  • Ceolitas filtruoja 4 mikronų ir didesnes daleles.
  • Ceolitas neleidžia formuotis baseino vandenyje chloraminams.
  • Ceolitas sumažina akių ir odos sudirgimų riziką.
  • Ceolitas apsaugo nuo dumblių ir samanų formavimosi.
  • Naudojant ceolitą vanduo tampa skaidrus ir biologiškai švarus.
  • Ceolitas pašalina dujas ir blogus kvapus.

Ceolitai – tai hidratuoti aliuminio silikatai, turintys kristalinę formą, kuri suteikia galimybę absorbuoti dujas, kvapus, drėgmę, naftos cheminius produktus, žemo lygio radioaktyvius elementus, amoniaką ir daugybę kitų įvairių tirpalų.

Ceolitų struktūra panaši į karkasą ir ji suteikia didesnį vidinį ir išorinį paviršių ant kurio gali vykti jonų apsikeitimai ir cheminės reakcijos. Ceolito poros dengia 50% jo tūrio. Porėta ceolito struktūra padeda surinkti ir išlaikyti surinktas žalingas daleles, kurios gali būti iki 4 mikronų dydžio arba didesnės.

Poveikio mechanizmas

Reversinė hidratacija ir dehidratacija – vienas iš žingsnių, naudojamų apdorojant klinoptilolitą „ZEOCEM, a.s. Bystré“ gamykloje, yra jo išdžiovinimas 400 C temperatūroje. Džiuvimo metu įvyksta laisvojo ir sulaikyto vandens pašalinimas iš kristalinės gardelės, kuris tuomet yra kompensuojamas kontaktuojant su medžiagomis, tokiomis kaip sandėliuojami grūdai ir pašarai, gyvūnų kraikas, išmetamosios dujos, ir tai padeda išvengti kondensacijos ir panašių dalykų. Klinoptilolitas stabilizuoja drėgmę mažomis tūrio dozėmis ir išvengia neigiamo vandens poveikio.

Jonų mainai – gardelės struktūra suteikia galimybes klinoptilolitui veikti kaip Jonų mainų skatintojui ir kaip atrankiniam adsorbentui. Adsorbavimas ir jonų mainai priklauso nuo jų krūvio ir dydžio. Kuo labiau jonų dydis atitinka klinoptilolito įeinančios gardelės dydį, tuo lengviau bus šiuos jonus sulaikyti ir išlaikyti. Įėjimo porų skersmuo yra maždaug 4 angstremai, o tai atitinka vidutinius amoniako jonus NH4 +, H2O, Cs134 ir Cs137.

Šie junginiai pademonstruoja didžiausią trauką, kuri leidžia prisijungti prie klinoptilolito, kuris veikia kaip atrankinis adsorbentas daugeliui teršalų grupių.

Ceolitas suteikia galimybes fiziniam kietųjų dalelių vandenyje filtravimui

Kvarcinio smėlio filtrai gali filtruoti daleles, kurios yra 20 – 40 mikronų dydžio ar didesnės, tuo tarpu ceolitas gali filtruoti 4 mikronų dydžio ir didesnes daleles. Be to, ceolitas leidžia sumažinti būtinų sistemos perplovimų skaičių.

  • Kvarcinis smėlis yra inertinė medžiaga ir jis chemiškai yra visiškai pasyvus.
  • Ceolitas dėl savo aukštos jonų mainų gebos, pašalina iš vandens amoniaką, kuris atsiranda iš ištirpusio prakaito bei šlapimo (maždaug 100%) bei metalo jonus.
  • Ceolitas yra kur kas naudingesnis nei kvarcinis smėlis dėl savo į karkasą panašios struktūros ir aukšto porėtumo.
  • Ceolitas stipriai sumažina sistemos praplovimų skaičių ir išlaidas cheminėms medžiagoms.

Ceolitas – klinoptilolitas absorbuoja:

  • Amoniaką.
  • Sunkiuosius metalus.
  • Radionuklidus.
  • Kvapus, dujas.
  • Vandenį.

Ceolitas yra plačiai naudojamas ne tik baseinų ar tvenkinių filtravimui, bet ir žemės ūkyje, gyvulininkystės fermose, statybose, aplinkos apsaugoje, vandens ir dujų valyme ir daugelyje kitų pramonės šakų.

Ceolitą galite įsigyti čia: https://www.baseinuchemija.com/smelio-filtru-uzpildas-ceolitas-zeolitas

Daugiau informacijos apie produktus: Tel. 8 639 33 900 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Baseinuchemija.com
Įmonės pavadinimas : Baseinuchemija.com
Back to Top