AHD vaizdo sistemose reikalinga vaizdo kokybė pasiekiama, koduojant vaizdo signalą kameroje, perduodant šį kabeline linija ir dekoduojant vaizdo įrašymo įrenginyje.

2013 m. pirmu metu pasirodę vaizdo įrašymo įrenginiai ir kameros atitiko AHD 1.0 standartą, kas reiškė 720P (1.3Mp) rezoliuciją. Po kelių mėnesių buvo anonsuotas AHD2.0 standartas kas atitiko 1080P (arba 2Mp) rezoliuciją. Vaizdo sistemų instaliuotojams ilgą laiką buvo sudėtinga suderinti šių šių standartų vaizdo kameras viename įrašymo įrenginyje – jos paprasčiausiai kartu nedirbo. Toliau plėtojant tik AHD2.0 standartą problemos neliko.  2016 m. atsirado AHD-N standartas vaizdo įrašymo įrenginiams (DVR), kaip sprendimas „biudžetiniams“ projektams.

Pratestavus nemažą kiekį AHD kamerų, pastebėta, kad stabiliai geros kokybės vaizdas gaunamas kamerose su Sony sensoriais (matricomis). Renkantis kameras, verta atkreipti dėmesį ne tik kaip kamera gražiai atrodo ir kiek ji pigi, bet ir kas jų viduje įdėta. Kameros aprašymo eilutėje Sensor+DSP radę užrašą IMX323,274 ar IMX290 galite jaustis perkantys tikrai neblogą daiktą. Tokių kamerų vaizdo kokybė paprastai būna geresnė negu analogiškos rezoliucijos IP.

Užrašas DSP reiškia koks vaizdo procesorius/koderis naudojamas. Jei tai AHD kamera, tai bus firmos „Nextchip“ NVP serijos procesorius.

Back to Top